OKK Sloboda nanijela prvi poraz Igokei u Ligi 6 (Foto)

U susretu 5. kola LIge 6 prvenstva košarkaša, večeras je u tuzlanskom Mejdanu OKK Sloboda pobijedila Igokeu rezultatom 85:73 (19:19, 19:15, 22:20, 25:19) i tako joj nanijela prvi poraz u ovom takmičenju.

Osim prve četvrtine, koja je završila u egalu, Tuzlaci su dobili sve dionice utakmice, najubjedljivije posljednju (25:19), osiguravši ubjedljivu, pomalo iznenađujuću pobjedu.

U posljednju dionicu domaći su krenuli s prednošću od 60:54. Prije toga, OKK Sloboda je češće bila u vodstvu, a Igokea povremeno, a najviše 12:16 u 9. minuti (Ilić).

Od treće četvrtine sve je bilo u znaku domaće momčadi čiji su igrači bili veoma borbeni i “krvavih koljena”.

Kada je u 32. minuti Delalić (4 trojke) poentirao za 65:55 već je mirisalo na poraz Aleksandrovčana, što se na kraju i dogodilo, jer su igrači Nedima Džemića ne samo zadržali nego i povećali prednost.

Iako su Igosi imali 20 skokova više od domaćih (28 spram 48), OKK Sloboda je sve kompenzirala pogocima sa distance (52 posto) od kojih su za tri poena šutirali 16-34 ili 47 posto.

Za razliku od gostiju koji su rezultat pokušavali preokrenuti dalekometnim šutevima, ali su bili neprecizni. Tačnije, od 19 pokušaja ubacili su samo 5 trojki ili 17 posto. U tome, kao i u dobroj odbrani domaćih, leže razlozi uspjeha OKK Slobode, odnosno, zasluženog poraza Igokee.

Strijelci za OKK Slobodu: Delalić 19, Alikakdić 18, Lelić 16, Albijanić 12 (9 skokova), Durmo 11, te Latković 9 poena.

U ekipi Igokee Radanov je ubacio 18, Ilić 13, a Stephens 12 poena.

Poslije ovog kola Igokea ima omjer 4-1, a OKK Sloboda 2-3. (mp – Foto: Darko Zabuš)