OKK Sloboda bila na rubu poraza, u produžetku se razigrali i pobijedili! (Foto)

Lelić je 37 sekundi prije kraja pogodio tricu za 65:63, a Bojanić je uspio poravnati na 65:65 za dodatnih pet minuta utakmice

Košarkaši OKK Slobode bili su na rubu poraza u susretu sa ekipom Prijedor Spartak, jer su od početka bili u rezultatskom deficitu, da bi tek u posljednjim trenucima meča uspjeli spasiti živu glavu. Čak su sa zvukom sirene uspjeli pogoditi za pobjedu, ali koš nije priznat i otišlo se u produžetak – 65:65.

Prijedorčani su jednu od ukupno četiri pobjede ostvarili u prvom dijelu prvenstva upravo protiv Slobode, a i večeras u 19. kolu, u Mejdanu, mirisalo je na iznenađenje. Kako su igrali puleni trenera Adnana Žunića u prve tri četvrtine, čudno je kako su se uspjeli izvuči.

Gosti su u svoju korist riješili prve tri četvrtine. U posljednju su ušli su prednošću od osam poena (44:52), imali su i 10 poena prednosti u 35. minuti (51:61), ali nisu uspjeli doći do pobjede. Domaći su se tek tada razigrali, kao da su prethodni period susreta spavali. Lelić je 37 sekundi prije kraja pogodio tricu za 65:63, a Bojanić je uspio poravnati na 65:65 za dodatnih pet minuta utakmice.

U tom periodu OKK Sloboda je zahvaljujući tricama Lelića uspjela da se “odlijepi” i ipak stekne prednost za pobjedu. Dvanaestu u dosadašnjem toku prvenstva (uz 7 poraza), te je i dalje na 3. mjestu na tabeli sa 31. bodom, dok je Prijedor Spartak pretposljenji sa 22 boda (4-15).

U ekipi OKK Slobode Sejfić je bio ubjedljivo najučinkoviti igrač: 21 poena i isto toliko skokova! Eke je ubacio 18 poena (7 skokova, drugi najbolji), Lelić je postigao 13, a Gutić 10 poena…

Za Prijedor Spartak Stanković i Lončar ubacili su po 18 poena. (mp – Foto: Darko Zabuš)