OKK Sloboda bez problema savladala Bosnu u Skenderiji

Košarkaši OKK Slobode rutinski su odradili posao na gostovanju u Sarajevu te savladali ekipu bosne sa  93:111 (11:33; 31:29; 23:27; 28:22)

Zaostali susret 13. kola između Bosne i Slobode ponudio je košarku na veliki broj poena, utakmicu sa dosta lijepih poteza, ali rezultatske neizvjesnosti nije bilo.

Sloboda je utakmicu u Skenderiji riješila već u prvoj četvrtini.

U prvom periodu igre gosti su postigli 33 poena i tako zatrpali koš domaćina kojeg su dobrom odbranom ograničili na svega 11 poena u prvih deset minuta.

U drugom periodu Bosna se budi, dobija drugu červrtinu sa dva poena razlike, ali Sloboda je i dalje kontrolisala igru i utakmicu pa je na poluvremenu rezultat glasio 42:62.

U nastavku gosti nastavljaju u svom ritmu, održavaju dvocifrenu prednost uz nešto laganiju igru na terenu s obje strane. Do kraja utakmice treneri su rotirali sve igrače iz rostera, a Bosna je do kraja uspjela smanjiti prednost za konačan rezultat 93:111.

U redovima Slobode četiri igrača su zabilježila dvocifren učinak od čega su dvojica to učinila uz double-double. Haris Delalić je postigao 28 poena uz 10 skokova, Ibrahim Durmo 23 poena uz 11 skokova, Draško Albijanić 23 i Adi Alikadić 19 poena. Vrijedi spomenuti i učinak kapitena Lelića koji je postigao šest poena uz 11 asistencija. Kod Bosne je Imran Fazlić bio najefikasniji sa 24 poena dok je Jonathan Davis postigao 20 uz 14 asistencija.

Sloboda desetom vezanom pobjedom dijeli prvo mjesto sa ekipom Širokog uz identičan omjer od 12 pobjeda i tri poraza nakon 15 odigranih utakmica. (tl)