Odbojkašice Slobode u važnom meču glatko savladale Inovu iz Banje Luke (FOTO)

Odbojka, Sloboda, Inova
(Odlična igra i zaslužena pobjeda odbojkašica Slobode – Foto: Darko Zabuš Solanski)

Važna tri boda ostvarile su večeras u dvorani Mejdan u Tuzli odbojkašice Slobode pobijedivši u okviru 9. kola Premijer lige BiH ekipu Inove iz Banje Luke rezultatom 3:0 (14, 21, 22).

Meč je trajao 74 minute, a od početka su igračice trenera Armina Derviševića nametnule svoju igru, te su već u prvom setu protivnicama ostavile svega 14 poena i najavile igru za tri boda.

Tako je i bilo, mada su gošće u drugom povele 1:3, ali je tada uslijedila serija domačih 7-0, povele su 8:3 i imale prednost od nekoliko poena do kraja. Banjalučanke su u finišpu smanjile na 20:18, ali su potom uzele još samo tri poena – 25:21.

Treći je set bio najzanimljiviji. Bilo je puno rezultatskih preokreta, izjednačenja. Sloboda je povela 5:3, Inova je oklrenula na 10:14, a posljednju prednost ostvarile su kod rezuiltata19:20. Izjednačila je Nastja Ilić, potom još jedno izjednačenje 22:22 (Zora Rendić), da bi Zukić i Ilić poentirali zaredom iz tri napada za pobjedu u setu 25:22, odnosno 3:0 u meču.

Poslije ovog kola Sloboda ima 10 bodova (3-6) i pretposljednje mjesto prepustila je ekipi Centar ORT (8 bodova), dok je posljednji SOK Mostar bez bodova.

U ovom kolu postignuti su još rezultati: SOK – Mostar – Bimal Jedinstvo 0:3, Kula Gradačac – Banjaluka Volley 2:3, te Gacko – Centar ORT 3:0. (tl – Foto: Darko Zabuš Solanski)