Odbojkašice Slobode u maratonskom meču pobijedile Jahorinu (Foto)

Utakmicu punu uzbuđenja, preokreta i neizvjesnosti odigrali su danas u tuzlanskom Mejdanu odbojkašice Slobode i Jahorina s Pala.

Susret 4. kola Premijer lige BiH trajao je više od dva sata (12 minute!), a završen je pobjedom Tuzlanki rezultatom 3:2.

Očekivala se glatka pobjeda Slobode, jer je za 50 minuta igre dobila prva dva seta – 25:23, 25:19 i malo ko je sumnjao da će tri nova boda ostati u Mejdanu.

No, igračice trenutno trećeplasirane ekipe prvenstva u dosta neizvjesnim završnicama dobile su slijedeća dva seta (21:25, 23:25) i izjednačile su u setovima na 2:2. Treći set je trajao 25, a četvrti najduže – 30 minuta!

U šok završnici petog seta Sloboda je uspjela sačuvati snagu i koncentraciju i pobijedila je 15:11, a time i dobila meč 3:2.

Slobodi je ovo druga pobjeda i trenutno je na 6. mjestu sa 5 bodova, dok je Jahorina na 3. poziciji sada sa 8 bodova. (mp)