Odbojkašice Slobode povele 2:0, a pobjedu osigurale tek u petom setu (Foto)

Odbojkašice Slobode kao da su se “pretplatile” da u Mejdanu do bodova dolaze poslije velike drame.

Kao i protiv Jahorine, kada su povele 2:0, a potom pobjedu osigurale u petom setu, tako je bilo i večeras protiv Igmana.

Povele su 2:0 (25:19, 25:23) i umjesto da slave čistu pobjedu i osvoje tri boda, u naredna dva seta su igrale “vezanih ruku”. Teško je reći u kojim segmentima su više griješile, pa su Ilidžanke treći set dobile 17:25, a četvrti 23:25, uz dobru igru Mirhe Karović.

Valja reći da je u četvrtom setu gostujuća ekipa vodila s dva-tri poena sve do 13:16. Nakon toga su serijom 0:5 otišle na 13:21 i izgledalo je da je tu sve završeno. Međutim, tek tada domaće igračice kao da su se probudile, zaigrale su vrlo dobro i serijom 7-0 (sve na servis Amine Halilović) došle su do 23:24, ali nisu uspjele preokretnuti rezultat i meč je otišao u potpunu neizvjesnost.

U petom setu ekipa Armina Derviševića kao da je bila ona s početka meča. Povele su 7:0, i ovoga puta na servis Amine Halilović, i na kraju su slavile s 15:5, u vrlo uzbudljivoj utakmici, te s 3:2 u meču.

Osvojila je Sloboda tako dva boda, a Igman jedan, i sada obje ekipe sada imaju po 7 bodova.

(mp – Foto: Darko Zabuš)