Odbojkašice BiH porazom od Italije završile nastup na Evropskom prvenstvu

Ženska odbojkaška reprezentacija Italije je savladala selekciju Bosne i Hercegovine sa 3:0 (25:21; 25:17; 25:19) u susretu 5. kola grupe B na Evropskom prvenstvu koje se igra u Italiji.

Dominacija Italije u grupi B na Evropskom prvenstvu se nastavila i protiv naše selekcije. Talijanke na ovom turniru još nisu izgubile niti set, te imaju savršen omjer od četiri pobjede i 12:0 skor.

Najbolja trećina za naše odbojkašice bila je prva u kojoj su uspjele da dođu do 21 poena, te je to bilo najbliže čemu je stigla naša selekcija.

Ovim porazom reprezentacija BiH je izgubila teoretske šanse o prolasku dalje i tako se oprostila od Evropskog prvenstva.

BiH je ovo prvenstvo okončala s dva trijumfa (Švicarska i Hrvatska s po 3:2) te tri poraza (Bugarska 1:3, Rumunija 2:3 i Italija 0:3).

Naše djevojke ključni poraz doživjele su protiv Rumunije (2:3) iako su u petom setu imale značajnu prednost.

Osim Italije, prolazak u osminu finala EP-a osigurale su još Rumunija, Bugarska i Švicarska.

Trenutna tabela grupe B: Italija 12 (12:0), Bugarska 8 (9:7), Rumunija 7 (10:12), Švicarska 6 (8:9), BiH 5 (9:13) i Hrvatska 1 bod (5:12). (tl)