Odbojkašice BiH poražene od Portugala, na Final four odlaze s druge pozicije

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je s 3:1 od Portugala u posljednjem kolu CEV Srebrene lige. Rezulatat

Portugalke su povele s 1:0 nakon što su odlično servirale u finišu prvog seta, a prijem naših odbojkašica nije najbolje funkcionisao. Stvar nije uspjela popraviti ni kapiten naše selekcije Edina Begić, koja je u igru ušla u finišu seta. Na kraju su Portugalke slavile sa 25:21.

U drugom setu selektor Stevan Ljubičić je od prve minute na teren poslao Edin Begić, što se itekako sjetilo pogotovo na prijemu servisa našeg tima. Bolji prijem je pogodovao kvalitetnijem napadu bh. odbojkašica koje su sredinom seta napravile odličnu seriju i na kraju s 25:17 drugi set riješile u svoju korist, te rezultat izjednačile na 1:1.

Ipak, naredna dva seta pripala su Portugalkama, koje će na Final four s prvog mjesta grupe B, dok će naš tim s pozicije broj dva put Maribora gdje se završni turnir igra 11. i 12. juna.