Odbojkašice BiH poražene od Čehinja, ali su uzele važan set!

Bh. odbojkašice odigrale su sjajno prvi set predvođene Edinom Begić. Samo je na početku rezultat bio u egalu, a ona su naše djevojke došle do značajnije prednosti. U jednom trenutku imali su i +8 i nisu dozvolile Čehinjama da im ozbiljnije zaprijete i na kraju su dobile set sa 25:19.

Češka je dosta bolje otvorila drugi set i brzo su došla do četiri poena prednosti (3:7). BiH je uspjela izjednačiti na 18:18, ali Čehinje su napravile odmah seriju od 4:0, tako da naš nacionalni tim nije mogao do kraja napraviti ništa i izgubio je drugi set sa 22:25.

Probleme na prijemu naše djevojek imale su i na početku trećeg seta, te su Čehinje došle brzo do +5 (2:7). Igra naše reprezentacije se u potpunosti raspala, tako da su bh. odbojkašice izgubile treći set sa 16 poena razlike (9:25).

Na početku četvrtog seta rezultat je bio u egalu, no nakon novih problema na prijemu Čehinje su došle do značajnijeg vodstva. Češka je igrala sjajno. Nije bilo rješenja za Mlejnkovu i Trnkovu, tako je Češka dobila set sa 14:25, a time i meč sa 1:3.

Češka je ovom pobjedom osigurala plasman na Evropsko prvenstvo, a našem timu preostaju još utakmice protiv Latvije i Slovenije. Da bi se BiH plasirala na Evropsko prvenstvo, potrebna nam je pobjeda protiv Slovenije ili barem jedan set protiv ove reprezentacije, uz trijumf protiv Latvije.