Odbojkaši Radnika i odbojkašice Gacka RD Swissliona pobjednici Kupa BiH (Foto)

Za najbolje pojedince finalnih susreta proglašeni su Adi Osmanović iz Radnika i Jelena Stanimirović iz Gacka

Odbojkaši bijeljinskog Radnika i odbojkašice Gacka RD Swissliona u ženskoj konkurenciji osvajači su trofeja Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2023/2024.

U danas odigranim finalnim utakmicama, Radnik je u Sportskoj dvorani “Fra Martin Nedić” u Orašju pobijedio HOK Magic Ice iz Domaljevca rezultatom 3:1.

Osim u prvom setu, koji su Bijeljinci lako riješili u svoju korist rezultatom 25:17, u ostalim se vodila velika borba za svaki poen. Radnik je poveo 2:0 (29:27), ali su tada igrači Magic Icea zaigrali mnogo bolje i smanjili su vodstvo protivnika na 2:1 (25:18).

U četvrtom Radnik je ispoljio više koncentracije i snage i riješili su set u svoju korist 28:26, a time i meč 3:1.

Za igrača utakmice proglašen je Adi Osmanović iz Radnika.

U konkurenciji odbojkašica, finale je odigrano također u dvorani “Fra Martin Nedić” u Orašju, a slavile su igračice Gacka RD Swissliona pobijedivši starog rivala, ekipu Bimal Jedinstva iz Brčkog rezultatom 3:1 (25:13, 25:23, 16:25, 25:16).

Za igračicu finalnog susreta proglašena je Jelena Stanimirović iz ekipe Gacko RD Swisslion. (mp)