Odbojka: Goraždanke prekinule seriju pobjeda Slobode

U susretu 17. kola Premijer lige za odbojkašice, danas je ekipa Goražda pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 3:0 (25:21, 25:21, 25:14).

Time je prekinuta serija od tri uzastopne pobjede Tuzlanki, ovoga puta u duelu ekipa koje su na 5. i 6. mjestu prvenstvene tabele.

Prva dva seta pripala su domaćim igračicama identičnim rezultatom – 25:21, poslije zanimljive i neizvjesne igre.

U posljednjem su setu Tuzlanke povele 0:4, ali to je bilo sve što su učinile. Domaće su preokrenule serijom 5-0 na 5:4. Posljednji put gošće su izjednačile na 6:6, a potom je krenula serija Goraždanki: 11:8, 18:11, 21:11, pa na kraju 25:14.

Ekipa Goražda ima 28 bodova, dok je Sloboda na 6. mjestu ostala na 23.

U posljednjem kolu prvog dijela šampionata Sloboda u Mejdanu dočekuje vodeće Gacko. (tl)