Objektivom kroz centar Tuzle: Dok se jedni rashlađuju na Panonici, drugi se bore sa vrućinama na vrelom asfaltu

Građanima savjetuju da nose laganu i svijetlu odjeću, zaštite glavu i kožu od sunca, unose dovoljno tečnosti i izbjegavaju veće fizičke napore dok traju visoke temperature

tuzlu i okolinu zahvatilo je izuzetno toplo vrijeme uz visoke ljetne temperature gradjani spas od vrucina pronalaze na panonskim jezerima a oni koji moraju boraviti na otvorebnom snalaze se bna razne neacine
(Veliki broj posjetielja spas od visokih temperatura pronalazi na Panonskim jeerima – Foto: D. Zabuš/TL)L

I danas su u Tuzli i okolini izmjerene visoke temperature zraka , a građani na različite načine pokušavaju pronaći osvježenje i zaštititi se od jakog sunca. Dok se vreli asfalt zagrijava pod snažnim sunčevim zracima, prolaznici biraju hlad, klimatizovane prostore i osvježavajuće napitke kako bi lakše podnijeli vrućinu. Naravno oni koji su primorani kretati se koriste kackete, šešire i ostale rekvizite kako bi se zaštitili od sunca.

Panonska jezera i danas su jedno od najposjećenijih mjesta u gradu. Brojni Tuzlaci i gosti spas od visokih temperatura pronalaze u vodi, dok su plaže ispunjene kupačima koji koriste sunčan dan za odmor i rashlađivanje.

Nadležne službe i zdravstveni radnici podsjećaju da se boravak na otvorenom ne preporučuje u najtoplijem dijelu dana, posebno između 11 i 17 sati. Građanima savjetuju da nose laganu i svijetlu odjeću, zaštite glavu i kožu od sunca, unose dovoljno tečnosti i izbjegavaju veće fizičke napore dok traju visoke temperature.

Fotografije iz centra Tuzle i sa Panonskih jezera pokazuju kako građani provode još jedan izrazito topao ljetni dan.

(tl)

Podijeli

Leave a Reply

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *