Novi ubjedljiv poraz Zmajica: Belgija lagano savladala BiH

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je novi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2023. godine.

Gostovale su Zmajice danas Belgiji, koja ih je savladala s ubjedljivih 100:60.

Tako je ekipa Gorana Loje upisala drugi poraz u četiri meča kvalifikacija i sada je na omjeru 2-2, dok Belgija ima tri pobjede i poraz.

BiH je u sve težem položaju i jasno je da se ova ekipa teško može domoći velikog takmičenja.

Od početka je dominirala selekcija Belgije i nakon manje od četiri minute igre vodila je sa već ubjedljivih 14:3.

Nakon prve dionice je bilo 25:12, a onda je, čini se, Belgija još dodala gas u drugoj četvrtini.

Nakon ukupno četrnaest minuta igre stigle su Belgijanke prvi put do prednosti od preko 20 razlike (35:14), te je bilo jasno da BiH ne može do iznenađenja.

Previše prostora su ostavljale nemoćne Zmajice u odbrani i Belgijanke su to konstantno kažnjavale pogocima za tri poena.

Na poluvremenu je rezultat 53:26 u korist Belgije i jasno je već tada bilo da će ona upisati pobjedu u ovom meču.

U nastavku je uspijevala BiH da pruži nešto bolji otpor kvalitetnijem rivalu, pa u trećoj dionici prednost Belgije nije previše rasla. U posljednjih deset minuta se ušlo s rezultatom 73:44.

Posustale su još Zmajice u samom finišu i Belgija je uspjela da poveća prednost i na kraju slavi pobjedu rezultatom 100:60.

Do pobjede je Belgiju vodila Abdelkader s 16 poena, dok su Delaere i Vanloo ubacile po 11 koševa. Vanloo je imala i 9 asistencija. U redovima BiH je Hurt ubacila 11, Knežević 9, a Anđela Delić 7 poena.

Kvalifikacije će biti okončane u februaru, kada BiH na domaćem terenu dočekuje Sjevernu Makedoniju i Njemačku.