Novi trijumf: Sloboda s nova dva boda na trećem mjestu

Ne posustaju rukometaši tuzlanske Slobode, koji su večeras u Goraždu, u okviru 25. kola Premijer lige BiH, sigurno savladali istoimeni domaći klub rezultatom 29:34 (14:18).

Gosti su od početka diktirali tempo igre, vodili su cijelo vrijeme, u 15. minuti 3:8, da bi poluvrijeme zaključili sa 14:18.

Golom Bečića u 37. minuti poveli su 15:21 i tu prednost, uglavnom, rutinski su održavali, a u 51. minuti poveli su sa +6 (23:29).

U finišu susreta Goraždani su uspjeli tek ublažiti poraz.

Sloboda je s dva nova boda došla na 3. mjesto prvenstvene tabele i Evropa je sve bliže.

U ekipi Goražda najefikasniji su bili Djana sa 6, Krakonja sa 5, te Osmanković sa 4 gola.

Strijelci za Slobodu: Čičkušić 8 (6), Bečić 7, Barjaktarović 6, Mišetić 5, Vujović i Đukić po 3, Suhonjić i Pavlak po 1 gol.