Novi poraz Slobode: Vogošća ponovo odnijela bodove iz Mejdana (Foto)

Hod po trnju rukometaša Slobode se nastavlja. U susretu 6. kola Premijer lige BiH danas su poraženi u Tuzli od Vogošće rezultatom 31:33 (16:18).

Ovo je treći poraz Tuzlaka i četvrti susret uzastopno bez pobjede u kojima su osvojili samo bod. Ujedno, nije se obistinila tvrdnja trenera Siniše Markote da će Mejdan ostati neosvojiva tvrđava.

Vogošća je jedina ekipa koja je Slobodu pobijedila dva puta uzastopno u gostima. Večeras potpuno zasluženo, jer su vodili od početka do kraja susreta. Dva puta i sa +5 golova, po jednom u svakom poluvremenu.

Sloboda je tek par puta došla na gol zaostatka, kao u 29. minuti (16:17), ali su tada primili gol s 9 metara i to preko bloka (Elis Memić).

U drugom dijelu pet puta su došli na -1, posljednji put 43 sekunde prije kraja (31:32, Ovčina), ali su zatim Vogošćani pogodili sa 7 metara, Memić) i – zaigrali su pobjedničko kolo u Mejdanu – 31:33.

Strijelci za Slobodu: Čičkušić 10 (7), Mehinagić 5, Bečić i Đukić po 4, Jusić 3, Ovčina i Bajraktarović po 2, Suhonjić 1 gol.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Jelačić 6 i Memić 6 (4), te Grujić i Ombaša po 5 golova.

Poslije ovog kola Sloboda je ostala na 5 bodova, dok Vogošća ima 10. (tl – Foto: Darko Zabuš)