Novi poraz OKK Sloboda: U Istočnom Sarajevu nadigrala ih Slavija 1996

prvenstvo bih 13 kolo kk slavija 1996 - okk sloboda
Drugi vezani poraz Tuzlaka (Foto: Screenshot)

OKKi Sloboda posljednji susret u 2023. godini odigrao je u Istočnom Sarajevu protiv ekipe Slavije 1996 te su poraženi rezultatom 70:67 (16:20; 14:14; 17:10; 23:23).

Nakon poraza od lidera na tabeli Širokog Brijega na domaćem parketu ekipa Slobode pretrpjela je novi poraz od pretposlednje Slavije iz Istočnog Sarajeva.

OKK Slobod bolje otvaa meč te prvu četvrtinu riješava u svoju korist sa plust četiri poena razlike.

Druga četvrtina bila je izjednačena dok du domaći košarkaši rezultatski preokret napravili u trećoj četvrtini te su uspjeli do kraja sačuvati rezultatsku raziku te ostvariti pobjedu čime su košarkašima Slobode otežali put za plasman u doigravanje za prvaka.

Aleksandar Ilić (15 poena) je predvodio pobjednički tim, a Darrion Strong (15) bio prvi strijelac Tuzlaka.

OKK Sloboda je nakon dvije vezane pobjede upisala dva vezana poraza, a nakon 13. kompletiranog kola slijedi prvenstvena pauza do 13. januara. (tl)