Nova senzacija na SP 2022: Japanci preokretom do pobjede protiv Njemačke!

Veliko iznenađenje smo vidjeli u duelu Njemačke i Japana, u prvom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva, pošto su Samuraji poslije preokreta sa 2:1 savladali Elf!

Do pobjede je Japan stigao nakon preokreta u finišu susreta, kada su šokirali ekipu Hansija Flicka s dva gola.

Prvo uzbuđenje viđeno je u 8. minuti kada je poništen gol Japana zbog ofsajda. Maeda je tada matirao Neuera nakon kontranapada, ali slavlje Japanaca nije dugo trajalo… Sudija je signalizirao nedozvoljenu poziciju.

Potom dalekometnim udarcem prijeti Kimmich, ali sjajno to brani Gonda, da bi u 28. minuti šut oprobao i Ilkay Gundogan. Gonda je opet bio na visini zadatka.

U 31. minuti je dosuđen penal za Njemačku nakon što je golman Gonda srušio Rauma, a siguran izvođač jedanaesterca bio je Gundogan za 1:0.

U sudijskoj nadoknadi je Njemačka stigla do još jednog gola preko Kaija Havertza, ali je on poništen zbog ofsajda.

Nastavak meča je obilježio mladi Jamal Musiala, koji je pravio dar-mar pred golom Japanaca, ali nije uspijevao da matira Gondu. U 60. minuti je pogodio stativu, a nerijetko je znao i pretjerati s driblinzima pa upropastiti šanse…

Dvadesetak minuta prije kraja je Gonda još jednom zablistao među stativama Japana. U rasponu od dvadesetak sekundi vidjeli smo njegove četiri fenomenalne intervencije. Tri puta je zaustavio Gnabryja.

Njemačka je za promašaje mogla biti kažnjena u 73. minuti, kada udarac Ita sjajno brani Neuer, a potom Sakai propušta loptu proslijediti u nebranjenu mrežu!

No, nije bilo spasa za Elf u 75. minuti. Neuer je još jednom dobro odbranio šut Minamina, ali na odbijenu loptu natrčava Doan i zakucava je u mrežu za 1:1!

Nije to bilo sve od Samuraja, pošto oni u 83. minuti stižu do potpunog preokreta! Takuma Asano je pobjegao odbrani Elfa, Neuer je loše zatvorio svoj ugao i Asano je provukao tu loptu do mreže za 2:1!

U sudijskoj nadoknadi, u 97. minuti, vidjeli smo veliku gužvu pred golom Japana, ali Endo je uspio izblokirati šut i spasiti svoj gol.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Japanci su upisali veliki trijumf.