Nova pobjeda: Rukometaši Slobode očekivano slavili protiv Leotara (Foto)

U susretu 12. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je u tuzlanskom Mejdanu Sloboda pobijedila ekipu Leotara iz Trebinja rezultatom 29:24 (15:11).

Tuzlaci su od samog početka vodu natjerali na svoj mlin. Vodili su 11:7, gosti su na kratko smanjili na 11:10, a onda malo jači tempo i poluvrijeme u korist ekipe trenera Davora Kadića – 15:11.

U nastavku je prednost domaće ekipe otišla na 22:15 i nije bilo dileme kome će pripasti dva boda, unatoč tome što su borbeni gosti uspjeli smanjiti prednost “solara” na 22:20, ali  bez izgleda za potpuni preokret.

“Topdžije” favorita u ovom meču u 55. minuti poveli su 25:20 što je bilo dovoljno da “laka konjica” zabilježi novu pobjedu.

Strijelci za Slobodu: Klis 9, Ovčina i Bečić po 6, Suhonjić 5, Vuković 2, Milkunić 1.

U ekipi Leotara Ratković je postigao 6, a po 4 Ivanović, Inić i Bukva.

Ovo je Slobodi osma pobjeda (16 bodova), a druga uzastopna, dok je Leotar ostao na 9, uz tri utakmice manje odigrane. (tl _ Foto: Darko Zabuš)