Nogometaši Argentine osvojili naslov prvaka Južne Amerike

Nogometna reprezentacija Argentine osvojila je titulu najbolje južnoameričke selekcije pobijedivši domaćina Brazil rezultatom 1:0, a Leo Messi je napokon i konačno osvojio trofej u najdražem reprezentativnom dresu.

Ovo je Argentincima bio prvi veliki trofej nakon 1993. godine, a također Gaučosi su prekinuli niz od šest uzastopnih poraza u finalnim mečevima.

Obje selekcije nisu bile previše ubjedljive u prvom poluvremenu, a Argentina je povela u 22. minuti susreta. Rodrigo de Paul je spektakularnim dodavanjem proigrao Angela di Mariju koji je hladnokrvnim lob udarcem matirao Edersona i doveo Gaučose u vodstvo.

Selektor Brazila Tite je od prve minute nastavka u igru uveo Roberta Firmina umjesta Freda, te su Karioke bile mnogo ofanzivnije u nastavku susreta. Kao plod takve igre došao je i pogodak Richarlisona iz 52. minute susreta koji je opravdano poništen zbog očiglednog ofsajda.

Tri minute kasnije isti igrač bio je u novoj prilici. Ovaj put nije bilo ofsajda, ali je Martinez dobrom reakcijom zaustavio njegov udarac.

Do kraja utakmice Brazilci su napravili nekoliko napadačkih promjena, Tite je uveo Viniciusa Juniora i Gabriela Barbosu, pa su u 87. upravo preko Gabigola imali veliku šansu, ali je Martinez odbio loptu u korner.

Argentinci su do kraja smirili tempo igre i priveli utakmicu kraju, te tako osvojili naslov najbolje selekcije u Južnoj Americi za ovu godinu.

Stadion: Maracana. Sudija: Esteban Ostojich (Urugvaj). Žuti kartoni: Paredes, Lo Celso, De Paul, Otamendi, Montiel (Argentina), Fred, Renan Lodi, Lucas Paqueta, Marquinhos (Brazil). Strijelac: 1:0 – Di Maria (22).

Argentina: E. Martinez; Montiel, Romero (79. Pezzella), Otamendi, Acuna; Di Maria (79. Palacios), De Paul, Paredes (54. G. Rodriguez), Lo Celso (63. Tagliafico); Messi, L. Martinez (79. N. Gonzalez). Selektor: Lionel Scaloni.

Brazil: Ederson; Danilo, Marquinhos, Thiago Silva, Renan Lodi (76. Emerson); Casemiro, Lucas Paqueta (76. Gabriel Barbosa), Fred (46. Firmino); Neymar, Everton Soares (63. Vinicius Junior), Richarlison. Selektor: Tite. (Sport1)