Njemačka uspjela izvući remi protiv Španije i ostati u borbi za plasman u narednu rundu SP

U posljednjoj utakmici dana, Španija i Njemačka su remizirale u sjajnom meču, a rezultat je bio 1:1.

Španija je prva zaprijetila u sedmoj minuti. Fantastičan udarac Olma zaustavio je Neuer, nakon čega se lopta odbila u prečku

Tri minute poslije Muller je dao loptu u prostor za Gnabryja, čiji je udarac zaustavio španski golman Simon. Na kraju je dosuđen ofsajd.

Igrali su odlično obje reprezentacije, međutim nisu stvarale neke ozbiljnije prilike, sve do 40. minute kada je kratko trajalo njemačko slavlje nakon što je Rudiger glavom spremio loptu u mrežu. Španci ga nisu pratili, no pomoću VAR-a pokazalo se da je stoper Njemačke bio u ofsajdu.

Rudiger je ponovo bio u prilici pet minuta polije, kada je pucao iz teškog ugla nakon ubačaja iz slobodnog udarca. Simon je to zaustavio.

Kiks španskog golmana Simona prilikom dodavanja. Nijemci su oduzeli loptu, Gundogan je dodao Kimmichu, a on puknuo. Simon je brzo dobio priliku ispraviti grešku i to je učinio zaustavivši Kimmichov udarac.

Olmo je proigrao Albu, a on ubacio na prvu stativu. Morata, koji je ušao prije par minuta ranije, utrčao je na prvu stativu i pospremio loptu iza Neuera, u 62. minuti.

Tri minute poslije Asensio je mogao birati u koji će ugao spremiti loptu. Olmo mu je dodao na rub kaznenog prostora, ali ofanzivac Real Madrida pucao je daleko iznad gola.

Njemačka je imala veliku priliku u 74. minuti utakmice preko Musiala koji se zavukao se iza odbrane Španije i izašao sam na golmana Simona. Pucao je snažno i visoko, a Simon je to obranio rukom.

Sane je povukao loptu prema golu Španaca, ona je došla do Musiale i Fullkruga, pa se odbila pred gol Španije gdje ju je pokupio Fullkrug i snažnim udarcem spremio u gol, za izjednačenje i nadu Njemačke da se neće još oprostiti od Svjetskog prvenstva.

Sane je imao veliku šansu u petoj minuti sudijske nadoknade, pretrčao je i golmana Simona, ali je na kraju lopta otišla samo u korner.

Sa ovim remijem Španija je ostala na prvom mjestu grupe, dok će Njemačka prolaz tražiti u posljednjem kolu protiv direktnog konkuretnta reprezentacije Kostarike. (SCsport)