Nezadrživa Sloboda: U Mejdanu “potop” drugoplasiranog Leotara (Foto)

Rukometaši tuzlanske Slobode u okviru derbija 18. kola Premijer lige BiH večeras su u Mejdanu savladili drugoplasiranu ekipu Leotara iz Trebinja rezultatom 32:24 (16:12).

Na taj način Tuzlaci su se revanširali gostima za visok poraz u prvom dijelu prvenstva (-10), ali nisu uzratili istom mjerom mada su nekoliko puta imali 8 golova prednosti.

Ovo je treća “proljetna” pobjeda ekipe Pere Miloševića, peta uzastopna u prvenstvu i Sloboda je sada na 23 boda ili dva manje od Trebinjaca na drugom mjestu.

Susret je od početka išao u jednom smjeru. Domaći su poveli 4:1, pa 7:3 (11.) da bi na poluvrijme otišli sa 16:12.

Golman Berzad Demirović ponovo je bio “čarobnjak” na golu, upisao je ukupno 14 odbrana i bio “pogonsko gorivo” svig tima, koji je pružio dobru igru u odbrani.

U nastavku su domaći u 35. minuti golom Pavlaka poveli 20:13 i izgledalo je da će uzvratiti gostima s više od 10lova. Ali, unatoč činjenici da nekoliko puta došli na +8, nisu napravili “čudo”.