Nesavladivi Miškić i strijelac Jurić odveli Široki u četvrtfinale Kupa

Fudbaleri Veleža dugo će vrtiti film iz zaostale utakmice osmine finala Kupa BiH i žaliti za prilikama koje su propustili pred golom Širokog Brijega.

U susretu na stadionu Rođeni domaći tim je imao inicijativu, veći posjed lopte i mnogo više šansi, ali gosti su svejedno slavili jer su, za razliku od Mostaraca, bili konkretni u realizaciji.

Još u prvom poluvremenu Velež se propisno ispromašivao, redale su se prilike Osmića, Pršeša, Mulića i Vehabovića, ali nijedan od njih nije uspio poentirati.

Kazna je stigla u 40. minuti. Jurilj je istrčao kontranapad, njegov šut iskosa odbio Bogdanović, ali na loptu natrčava Stipe Jurić, koji trese mrežu Rođenih za 0:1. To je ujedno bio rezultat na poluvremenu.

Nakon odmora trener domaćih Feđa Dudić pravi nekoliko izmjena i postavlja još agresivniju formaciju, ali uzalud… Nestvarno je branio Dario Miškić i izašao kao pobjednik u situacijama “1 na 1” protiv Mulića i rezerviste Cvijanovića, a zatim ukrotio još nekoliko opasnih šuteva Veleža.

Vratar Širokog tako je zapravo postao junak pobjede svog tima, koji će najviše zahvaljujući njemu igrati u četvrtfinalu Kupa. Rođenima, pak, ostaje da žale zbog silnih promašaja. (sc, tl)