Nepoznati Bosanac pobijedio na maratonu, u cilj ušao minutu prije favoritkinje utrke

Split je ovog vikenda ponovo postao jedna od vodećih evropskih trkačkih destinacija, ali pobjednik tamošnjeg takmičenja iznenadio je sve.

Kako piše Dalmacija danas, u četiri utrke učestvovalo je skoro 4.000 učesnika iz 42 zemlje, a među njima i brojni profesionalni sportisti. Neki od njih su već osvajali maratone i za ovakve događaje se pripremaju godinama.

Veliki aplauz uz osvajače maratona su dobili i oni koji su osvojili srca prisutnih na rivi. To su oni koje život nije štedio i godine nisu smetale te su zadržali pravi sportski duh.

Među njima je upravo bio jedan neimenovani junak koji je pokazao svima da se sve može kada se hoće. Iako njegov identitet nije poznat, jasno je da je riječ o državljaninu BiH s obzirom na to da pored takmičarskog broja stoji zastava naše države.

On je trčeći u cilj ušao minutu prije Nikoline Šustić Stanković, favoritkinje maratona koja je dionicu od 42 kilometra pretrčala za 2:49:53. (Dalmacija danas)