Nefisa Berberović izborila četvrtfinale ITF turnira u Kolumbiji

Početak južnoameričke turneje Nefise Berberović u Kolumbiji donio je vrlo dobru igru i prvo četvrtfinale bh. teniserke nakon dužeg vremena.

Ona je u drugom kolu ITF turnira u kolumbijskom gradu Anapoima, nagradnog fonda od 40.000 američkih dolara koji se igra na zemlji, nadigrala Italijanku Nuria Brancaccio, sedmu nositeljicu turnira i 209 teniserku svijeta.

Tuzlanka je loše ušla u meč izgubivši prvi set, ali je već početkom drugog seta podigla nivo igre, uspostavila ravnotežu te krajem seta napravila ključni break kod 6:5 na servis Italijanke što je potpuno okrenulo meč.

U trećem setu krenula je furiozno i došla do 5:1 kada popušta koncentracija na kratko, gubi dvije serve i propušta čak tri meč lopte, ali je imala mirnu ruku kad je najviše trebalo. Nakon dva sata i 20 minuta završilo je s 2:1 u setovima (2:6, 7:5,6:4). Vrijedna pobjeda FED cup reprezentativke Bosne i Hercegovine nad Italijankom koja igra tenis karijere.

U četvrtfinalu Nefisu čeka pobjednica meča Arantxa Rus (Holandija) – Emiliana Arango (Kolumbija). (tl)