Ne ide protiv “studenata”: Bosna Meridianbet ponovo bolja od OKK Slobode (Foto)

Samo dva igrača domaćeg tima imala su dvostruki učinak - Sejfić sa 15 poena (i 12 skokova OKK Sloboda ukupno 38), te Peltier 12 poena

(Time out košarkaša OKK Sloboda – Foto: Darko ZABUŠ Solanski)

U susretu 16. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli domaća OKK Sloboda poražena od Bosne Meridianbet rezultatom 63:72.

Prije početka utakmice minutom šutnje odana je počast sinoć preminulom istaknutom privredniku i sportskom djelatniku, Ademu Tucakoviću – Tucetu.

U rezultatski dosta “tijesnoj” utakmici, sarajevski “studenti” uglavnom su diktirali tempo i rezultat. Dvije četvrtine su pripale gostima (14:20 i 15:18), dvije su završene u egalu (17:17, druga i četvrta).

Ovo je treći ovosezonski poraz tuzlanskog sastava, drugi otkako ga vodi Adnan Žunić, i drugi u Mejdanu posljednjih desetak dana.