Nastavili sjajan proljetni niz: Rukometaši Slobode trijumfovali u Trebinju

Rukometaši tuzlanske Slobode nastavili su sjajan proljetni niz rezultata u prvenstvu BiH.

U susretu 27. kola Premijer lige BiH, danas su u Trebinju pobijedili ekipu Leotara rezultatom 21:29 (9:20).

Pobjeda je ostvarena lakše od očekivanja, s obzirom da su u dvorani “Miloš Mrdić” u Trebinju dosta muke da dođu do bodova imale i ekipe koje se bore za naslov prvaka.

Igrači Davora Kadić odlično su odigrali prvo poluvrijeme koje su riješili u svoju korist sa 9:20. Čak se i lokalni komentator našalio rekavši: “U Trebinju je jutros temperatura bila 21 stepen, a sada je -11!”

Drugi dio gosti su počeli vrlo loše. Opustili su se i dopustili da Leotar serijom 5-0 smanji rezultat na 14:20. Sva sreća, na golu je bio raspoložen Dražen Stojanović koji je odbranio veliki broj “zicera” i “sedmerac” i spriječio da domaći rukometaši dođu na “opasnu distancu”.

“Crveno-crnih” 12 minuta nisu postigli gol, a kada su zabili za 14:21 u 44. minuti, ponovo se pjevala pobjednička arija. U 50. minuti na semaforu je pisalo 17:25 i bilo je jasno da bodovi odlaze u Tuzlu.

Tako je i bilo, “solari” su devetom pobjedom u proljetnom dijelu sezone (u 12 utakmica, jedan remi) ponovo došli na 4. poziciju na tabeli, sada sa 38 bodova ili tri manje od trećeplasirane Sloge iz Doboja.

Najviše golova u domaćoj postavi postigli su Tomić 8 i Milojević 3.

Strijelci za Slobodu: Klis 9, Suhonjić i Ovčina po 5, Halilković 3, a po jedan Tufekčić, Đorđević, Pekić, Pirić, Bečić i Jusić. (M. Petrović)