Na startu nove sezone Premijer lige BiH ekipe Posušja i Veleža remizirale

Susretom u Posušju između ekipa Posušja i Veleža počela je nova sezona u Premijer ligi BiH.

Utakmica je završena bez pobjednika – 1:1 (1:0).

Domaći su poveli u 18. minuti golom Tonija Jovića, a Mostarci su izjednačili u 68. minuti pogotkom Đorđa Pantelića i to samo četiri minute nakon što je ušao u igru.

Obje ekipe imale su još po nekoliko prilika za postizanje golova, ali se mreže više nisu tresle. Susret je odigran po veoma toplom vremenu.

Posušje u slijedećem kolu gostuje kod Tuzla Cityja, dok će Velež ugostiti novog premijerligaša, ekipu Igman iz Konjica.

Sutra se sastaju: Željezničar – Leotar (21:00) i Igman – Široki Brijeg (17:00),a u ponedjeljak Sloga – Borac (20:00).

Susreti Sarajevo – Tuzla City i Sloboda – Zrinjski odgođeni su zbog nastupa Plavih i Plemića u evropskim takmičenjima. (tl)