Na korak do finala: Džeko strijelac u velikoj pobjedi Intera

Edin Džeko je večeras postigao gol u pobjedi Intera nad Milanom u prvom meču polufinala Lige prvaka.

Inter je slavio sa 2:0, a Dijamant je bio strijelac prvog gola na meču. Tim pogotkom je postao i drugi najstariji strijelac gola u polufinalu Lige prvaka ikada.

Jedini stariji od njega, koji je pogodio u polufinalu elitnog takmičenja, bio je Ryan Giggs.

Giggs je postigao gol u polufinalu Lige prvaka 2011. godine, u kojem je Manchester United razbio Schalke s ukupnih 6:1.

Giggs je tada imao 37 godina i 148 dana, a Džeko danas ima 37 godina i 54 dana.

Inter je večeras na San Siru savladao Milan sa 2:0 u prvom meču polufinala Lige prvaka, te je tako napravio značajan korak ka plasmanu u finale.

Otvaranje utakmice bilo je kao iz snova za Inter. Već u 8. minuti su Nerazzurri poveli preko Edina Džeke!

Džeko je spremno dočekao centaršut Calhanoglua iz kornera, a iako je uz njega bio jedan igrač Milana, uspio je da loptu zahvati sjajno lijevom nogom i pogodi za 1:0!

Nije se ni smirilo slavlje navijača Intera, a već je bilo 2:0! Igrala se deseta minuta kada Mkhitaryan pogađa na asistenciju Dimarca i Milan je bio na koljenima.

Mogao je Inter brzo i do trećeg gola, ali je stativa spasila Milan, a onda i Maignan brani dva šuta!

Džeko je pokušao i u 23. minuti, ali je tada njegov šut otišao preko gola.

Milan je prvi put zaprijetio tek nakon pola sata igre, ali atraktivan pokušaj Calabrije petom završio je u spoljnjem dijelu mreže.

U narednom napadu Lautaro pada u kaznenom prostoru nakon duela s Kjaerom i to je penal! Međutim, sudija Manzano poništio je svoju odluku nakon intervencije arbitara iz VAR sobe.

Mogao se Milan vratiti u meč u 51. minuti, ali je Messias promašio veliku priliku.

Nakon toga smo vidjeli veliki promašaj Džeke. Izašao je sam pred Maignana i imao sve vrijeme ovog svijeta da se namjesti, ali ga je francuski golman zaustavio!

Inter je imao sreće u 63. minuti kad je Tonali pogodio stativu nakon najbolje akcije Milana na utakmici.

Do kraja je Inter imao još nekoliko prilika da dođe do trećeg gola, ali nije ih iskoristio. Milan je bio gotovo bezopasan u finišu i ostalo je 0:2.

Džeko je teren napustio u 72. minuti kada ga je zamijenio Lukaku, dok je Krunić odigrao cijeli meč