Na Grbavici Radnik poveo, a zatim Željo zabio tri “komada”

Željezničar je upisao važnu pobjedu u uvertiri za gradski derbi protiv Sarajeva (srijeda), na Grbavici je Radnik bio primoran potpisati kapitulaciju.

Susret ipak nije dobro počeo za Plave. Gosti su poveli u 15. minuti nakon kontre koju je povukao Vasić te proslijedio pas do Vušurovića, koji je šutirao, lopta je zakačila Ikića, preletjela Erića i završila u Željinoj mreži. Hladan tuš za domaćine.

Puleni Amara Osima nakon toga su krenuli agresivnije atakovati na gol Bijeljinaca, koji su se uspješno branili do 34. minute, kada se Semir Štilić dobro snašao u gužvi i rutinski matirao Kozića za izjednačenje.

Kada se činilo da će poluvrijeme biti okončano neriješenim rezultatom, Željezničar dolazi do preokreta. Iz drugog plana utrčao je Miličević na jednu odbijenu loptu i topovski šutirao sa 18 metara – 2:1 pred odlazak na odmor.

U drugom dijelu utakmice nije bilo toliko uzbuđenja, mada je Željezničar imao kontrolu igre. Radnik se, pak, potpuno ugasio i uglavnom se branio. Veselinović je bio najopasniji, ali nije uspio ugroziti Kozića.

Rezultat se ipak ponovo mijenja u samom finišđu. U posljednjoj minuti Lendrić nakon nekoliko izmjena pasova u šesnaestercu Radnika poentira za konačnih 3:1.