Muzaferija sjajno odskijala u Norveškoj, odličan rezultat

elvedina muzaferija osvojila 13 mjesto u utrci superveleslaloma u norveskoj
Još jedan odličan nastup naše najbolje skijašice (Foto: Arhiva)

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila je danas sjajan rezultat u novoj utrci superveleslaloma u norveškom Kvitfjelu.

Muzaferija je imala najbolji startni broj u karijeri (23), a iskoristila ga je dobro. Ona je zauzela 13 mjesto sa vremenom 1:39.09. Iako je utrka počela u 11:00 sati, ona je bila par puta prekinuta zbog jake magle. Muzaferija je ovim nastupom potvrdila sjajnu formu u kojoj se nalazi.

Podsjetimo, ona je jučer zauzela 9. mjesto sa zaostatkom od samo jedne sekunde i devet stotinki za pobjednicom Larom Gut-Behrami.

“Jako se dobro osjećam na skijama, sada poznajem i stazu. Drago mi je da sam pokazala, iako sam iz Bosne i Hercegovine, da mogu napraviti veoma dobar rezultat. Top 10 i Top 5 u Svjetskom kupu. Mislim da je ovo samo početak karijere”, rekla je Muzaferija. (tl)