Musa i Real Madrid završili godinu pobjedom protiv Valencije

Musa i Real Madrid završili godinu pobjedom

(Iza našeg košarkaša je ostala sjajna sezona – Foto: Il)

Košarkaši Real Madrida su spektakularno završili godinu, ostvarivši pobjedu protiv Valencije u derbiju 16. kola ACB lige. Madriđani su dominirali na svom parketu i slavili rezultatom 83:74.

Utakmica je započela s prednošću Valencije, ali to je bilo sve što su uspjeli postići. Real Madrid preuzima kontrolu i nastavlja dominirati tokom cijele utakmice. Serijom od 5:0 na početku druge četvrtine stvaraju dvocifrenu prednost od 25:15. Unatoč buđenju Valencije, koja se približava na 33:32, Real Madrid završava četvrtinu serijom od 8:0 i odlazi na 41:32, odbijajući napade gostiju.

U trećoj četvrtini Real Madrid dodatno učvršćuje svoju poziciju (66:50), što im je pružilo udobnost u posljednjoj četvrtini.

Džanan Musa, iako nije bio izrazito upečatljiv, pridonio je timskoj pobjedi s četiri poena i tri skoka za 19 minuta igre, prenosi SCsport.

Najefikasniji u redovima Reala bio je Facundo Campazzo sa 17 poena, dok je Walter Tavares dodao 13 poena uz 10 skokova. Chris Jones predvodio je Valenciju sa 19 poena.