Musa dvocifren u 18. uzastopnom trijumfu Real Madrida u svim takmičenjima ove sezone

Minut do kraja, utakmica je bila u egalu, 72:72. Košarkaši Reala su bili sretniji i spretniji u finišu te su na kraju slavili rezultatom 73:76
Dzanan Musa ubacio je 10 poena na utakmici Real – Valencia (Foto: X)

Košarkaši Valencije i Real Madrida odigrali su večeras sjajan derbi u 8. kolu Eurolige, a Kraljevski tim je slavio 76:73 i ostao neporažen u ovom takmičenju.

Prve dvije četvrtine pripale su domaćinu te su na poluvrijeme otišli sa prednošću od +6, bilo je 49:43. U trećoj četvrtini Real se probudio i nadoknadio zaostatak te su četvrtu četvrtinu dočekali sa +1. Minut do kraja, utakmica je bila u egalu, 72:72. Košarkaši Reala su bili sretniji i spretniji u finišu te su na kraju slavili rezultatom 73:76.

Najefiksaniji u redovima Valencie je bio Davies sa postignuta 22 poena.

U ekipi Reala najefikasniji je bio argentinski duo, Deck sa 17 poena i Campazzo sa 15 poena. Bh. košarkaš Džanan Musa je ubacio 10 poena.

Ovo je bila nevjerovatna 18 uzastopna pobjeda Reala u svim takmičenjima ove sezone. (ag)