Musa blistao na startu play-offa Endesa lige

Košarkaši Real Madrida ubjedljivom pobjedom nad Gran Canarijom započeli su play-off španske Endesa lige.

Protiv Gran Canarije Kraljevi igraju u četvrtfinalu, a prvi meč serije dobili su rezultatom 95:68.

Već na poluvremenu je vodio Real sa 26 razlike i utakmica je bila utakmica gotova, a blistao je Džanan Musa.

Musa je već u prvom poluvremenu ubacio 16 poena, a potom i četiri na startu drugog poluvremena, te ga je Chus Mateo povukao iz igre.

Do kraja je ostao na klupi i meč je okončao s 20 ubačaja, 2 skoka i 2 asistencije, a na terenu je bio svega 18 minuta.

Iz igre je Musa šutirao sjajnih 7/10, a s linije slobodnih bacanja 4/5.

Sergio Llull je ubacio 16 poena, dok je kod Gran Canarije najbolji bio Balcerowski sa 15 poena.

Serija se igra na dvije dobijene utakmice, pa će u narednoj domaćin biti Gran Canaria. (Ag)