Mršavo u “generalki”: Sloboda u Bukinju remizirala s Rudarom iz Prijedora (Foto)

U “generalki” pred nastavak prvenstva u Premijer ligi BiH, nogometaši Slobode danas su na stadionu u Bukinju odigrali neriješeno s ekipom Rudara iz Prijedora, članom Prve lige RS – 0:0.

Tuzlaci su bili angažovanija ekipa, ali nisu imali mnogo prilika. Najbolju u 27. minuti nije iskoristio Husejinović kada se našao “jedan na jedan” s golmanom Rudara, ali nije zatresao mrežu.

Gosti su u 43. minuti iz najbolje prilike preko Santosa pogodili gredu Slobodinog gola.

STARTNI SASTAVI EKIPA:

SLOBODA: Golubović, Jusić, Avdić, A. Beganović, Islamović, Kurtalić, Predragović, Maksimović, Resić, Husejinović, Dž. Beganović.
RUDAR: Trninić, Jakupović, Pekija, Cruz, Ivetić, Bilbija, Radulović, Marmat, Santos, Stjepanović, Kulenović.

Tim Gradimira Crnogorca u pripremnom periodu je odigra sedam utakmica od kojih su dobili dvije (reprezentacija TK 3:0 i Vršac 1:0), jednu su remizirali (Rudar 0:0), dok su četiri puta poraženi (Mačva 0:1, Zvijezda Gradačac 0:1, TSC B. Palanka 1:2 i Vis Simm Bau 2:3).

Postigli su u prosjeku gol po utakmici, a isto toliko su i primili.

U prvom kolu drugog dijela prvenstva Sloboda u subotu, 27. februara, na Tušnju dočekuje Tuzla City, ekipu koja je tokom priprema odigrala sedam utakmica i sve je riješila u svoju korist. (mp)