Mostarci preokretom do pobjede protiv Jarčeva i titule prvaka BiH (Foto)

Ekipa Mostar SG Staklorada odbranila je naslov prvaka BiH u futsalu, nakon što je večeras u dvorani Mejdan u Tuzli, u četvrtoj utakmici finalne serije, pobijedila Salines Tuzla City rezultatom 5:3 (1:2).

Na taj način ekipa najtrofejnijeg futsal kluba u BiH, s ukupnim skorom u finalu play-offa 3:1, okitila se novom titulom prvaka države.

Podsjećamo, u prvom susretu u Mostaru slavili su “staklari” 5:4, nakon produžetaka. U Tuzli su uzvratili jarčevi sa 7:6, da bi u trećoj utakmici minule nedjelje Mostarci pobijedili 13:12 poslije produžetka i izvođenja “penala (8:8, 6:6).

U večerašnjem susretu Salines Tuzla Citi odlično je odigrao prvo poluvrijeme. Domaći su poveli na otvaranju susreta golom Isanovića. U 14. minuti Avdić je povećao na 2:0.

Dvije minute kasnije pogriješio je golman Milanović (koji je tokom utakmice odbranio veliki broj “zicera”), a iskoristio je Gosto i smanjio na 1:2, što je bio kraj poluvremena.

U nastavku su Jarčevi bili u podređenom položaju, nisu stvorili mnogo prilika za razliku od Mostaraca, kojima je Milanović odbranio nekoliko stopostonih prilika, a dva puta su zatresli stativu.

U 33. minuti Jelić je izjednačio na 2:2 i otišlo se u produžetke, treći put u četiri finalna susreta.

U dodatnih deset minuta bolje su se snašli gosti. Već na početku prvih pet minuta postigli su dva gola za samo minutu. Oba puta strijelac je iz “kaznenih udaraca” bio Rajčević (41. i 42. minuta).

U posljednjim trenucima susreta Gosto je ponovo iskoristio grešku domaćih i uz dosta sreće postigao gol za 2:5.

Imširović je u 50. minuti iz “penala” smanjiti rezultat na 3:5, potom je Beganović iz “kaznenog udarca” loptom pogodio u glavu golmana Galića i gotovo ga nokautirao.

Mostarci su počeli veliko slavlje, nova titula je osvojena, a Jarčevića ostaje nada u neku novu priliku.

Ova dva tima obilježila su sezonu “vječnim duelima”, sastali su se i u finalu kupa BiH, i tada je Mostar SG Staklorad pokazao da je trenutno najbolja ekipa u državi. (tl – Foto: Darko Zabuš)