Moraitis i Vranješ presudili Širokom Brijegu

Borac je u meču 9. kola Premijer lige BiH večeras na Gradskom stadionu u Banjaluci sa 2:1 savladao ekipu Širokog Brijega.

Stigao je Borac tako do važnog trijumfa u pokušajima da uhvati priključak za gornjim dijelom tabele, dok je Široki nastavio nizati slabe rezultate u novoj sezoni, u kojoj definitivno ne liči na onaj tim iz prošle.

Moglo se to i očekivati nakon što su čelnici ovog kluba, možemo slobodno reći, nepravedno na startu sezone otpustili Tonija Karačića, koji je na sjajan način vodio tim Širokog Brijega.

Borac je nastavio svoj uspon ka gornjem dijelu tabele i sada je sedmoplasirani sa 10 bodova, a Široki je odmah iza s bodom manje.

Već u 8. minuti utakmice banjalučki tim stigao je večeras do vodstva. Zakarić je sjajno centrirao iz “skraćenog kornera”, a s pet metara loptu u gol gostiju glavom zakucava Moraitis.

Samo tri minute poslije grčki napadač pravi sjajan potez, asistira potom za Vranješa, a on matira Miškića za velikih 2:0.

U 39. minuti Široki se vraća u utakmicu. katastrofalan pas poslao je Zakarić i loptu je uzeo Medić. Izašao je sam pred Pavlovića, koji brani njegov šut, ali lopta je nastavila ići ka golu, te ju je na kraju s gol crte u mrežu poslao Lukić za 2:1.

Drugo poluvrijeme kasnilo je pola sata jer je bilo nestalo struje na stadionu, pa su se ugasili reflektori.

Nismo vidjeli previše uzbuđenja do kraja, a vrijedi istaknuti tek pokušaje Moraitisa, Zakarića i Subića za Borac, ali oni su bili neprecizni. Završilo je 2:1.

Premijer liga BiH, 9. kolo:

Borac – Široki Brijeg 2:1 (Moraitis 8′, Vranješ 11′ / Lukić 39′)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 1.500. Sudija: Admir Musić (Sarajevo) Žuti kartoni: Ćorić, Vojnović (Borac)

Borac: Pavlović, Jovanović, Donald, Ćorić, Subić, Vojinović, Begić, Vranješ (Dujaković), Kulašin (Meleg), Zakarić, Moraitis (Lukić).

Široki Brijeg: Miškić, Medić, Obšivač, Čuljak, Jurić, Musa, Vukoja, Mašić, Lukić (Vujinović), Blagaić (Ćavar) i Mujan (Llanos).