Mladost nanijela Tuzla Cityju prvi poraz u PLBiH ovog proljeća, goste skupo koštale velike greške

Mladost je ostvarila veoma važnu pobjedu, bodove koji možda znače i opstanak, u današnjem susretu 26. kola PLBiH protiv ekipe Tuzla City.

Domaćini u Doboju kod Kaknja su poveli već u 11. minuti. Nukić je katastrofalno pogriješio u svom kaznenom prostoru, loptu je ukrao Hiroš na boku te iz teškog ugla majstorski pogodio suprotni dio mreže Tuzla Cityja – 1:0.

Da je Fortuna okrenula leđa Tuzla Cityju, bilo je jasno u 39. minuti, kada Ramić pogađa stativu. No, ubrzo nakon toga i Hadžić trese prečku gola gostiju.

Najbolju priliku izabranici Husrefa Musemića imali su na samom kraju prvog poluvremena, kada je dosuđen jedanaesterac nakon faula nad Nukićem. Međutim, Velić je odbranio šut Mišića s bijele tačke.

Već na startu drugog dijela Mladost je udvostručila prednost. Kardinalnu grešku je napravio golman Muminović, koji je nepromišljeno istrčao iz šesnaesterca, a Vladić ga rutinski lobovao za 2:0.

Ovo je prvi poraz Tuzlaka ovog proljeća, u stvari, od dolaska Musemića za trenera, i veliki je kiks u borbi za mjesto koje vodi u Evropu.

Mladost – Tuzla City 2:0 (Hiroš 11′, Vladić 51′)

Stadion MGM Farm Arena u Doboju kod Kaknja. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor).

MLADOST: Velić, Mahmić, Alić, Šabanović, Jahić, Begić, Handžić, Hiroš, Dejanović, Vladić, Hadžić.

TUZLA CITY: Muminović, Barišić, Morris, Nukić, Mehidić, Karjašević, Mišić, Doffo, Maksimović, Ramić, Ubiparip.