Mlada selekcija BiH u Zenici poražena od Republike Irske

Mlada nogometna selekcija Bosne i Hercegovine (U-21), u okviru kvalifikacijske grupe F za plasman na Evropsko prvenstvo 2023. godine, poražena je danas u Trening centru N/FSBiH u Zenici od Republike Irske rezultatom 0:2 (0:0).

Gosti su u vodstvo od 1:0 došli u 51. minuti, nakon penala kojeg je skrivio Luka Malić oborivši u svom 16-ercu Ogunfalou-Kayodea, a siguran realizator sa “bijele tačke” bio je Tyreik Wright.

Irci su drugi gol postigli u 73. minuti, nakon kornera s desne strane, a strijelac je bio Conor Coventry.

Ircima je ovo bio prvi meč u okviru ovih kvalifikacija, dok je bh. tim 29. marta ove godine, na gostovanju kod Crne Gore igrao neriješeno 2:2.

BiH: Dizdarević- Dedić, Milojević, Barišić, Malić- M. Savić (64. Drljo), Begić, I. Savić (64. Đokanović), Kulašin-Bašić, Mašić. Selektor: Slobodan Starčević.

REPUBLIKA IRSKA: Maher-Ferry, McEntee, O'Brien, Lyons- Terny, Coventry, Klikenny- Wright, Ofunfalou-Kayode, Watson. Selektor: James Crawford.

Danas se u okviru grupe F sastaju: Italija – Luksemburg (17.30 sati) i Crna Gora – Švedska (20.30 sati).

Tabela grupe F: Crna Gora 4, Švedska 3 (-1), R. Irska 3 (-1), BiH 1, Italija (-2) i Luksemburg bez bodova.

Naredni susret bh. tim također igra u Zenici, u utorak, 7. septembra (16.30 sati), a protivnik u tom meču bit će selekcija Švedske. (VB)