Mlada reprezentacija propustila priliku da pobijedi favorizovane Šveđane

Drljo je u 12. minuti šutirao iskosa sa lijeve strane. Bilo je to blizu gola Šveđana. Ćetković je odlično odbranio udarac Ngyrena u 25. minuti. Nedugo nakon toga na drugoj strani čuvar mreže Šveđana zaustavio je snažan udarac Drlje.

Šveđani su u 28. minuti konfuzno reagovali pred svojim golom, nastala je velika gužva, ali naši reprezentativci nisu uspjeli u konačnici uputiti udarac. Uslijedio je mirniji period igre, a onda je u 43. minuti pokušao Mašić, no njegov udarac je zaustavljen.

Zmajići su imali veliku šansu minuti prije kraja poluvremena. Brolin je pred golom dao loptu u noge Drlji, no to on nije uspio kazniti. Onda je u prvoj minuti nadoknade Švedska pogodila preko Nygrena. Uposlio ga je Prica i poslao je loptu u mrežu za 0:1.

Poslije pokušaja Kulašina u 53. minuti naš tim je tražio penal, no na kraju samo dobili korner. Vidjelo se odmah da naša mlada reprezentacija može napraviti probleme gostima, a u 58. minuti Barišić je pokušao, no nije bilo opasnosti za Šveđane.

Brolin je u 64. minuti još jednom pokazao nesigurnost, a oborio je Mašića kada je naš napadač pokušao šutirati na prazan gol i dosuđen je penal. Upravo je napadač Zrinjskog uzeo loptu i pogodio sa bijele tačke za izjednačenje (1:1).

Naš tim je bio sve opasniji, a u 75. minuti Dedić je poslao loptu preko gola iz slobodnjaka. Zmajići su imali veliku šansu kada je u 77. minuti Milan Savić pogodio prečku, a potom je Mašić odbijenu loptu sa šest metara glavom poslao preko gola Švedske.

Do kraja utakmice u finišu su viđene po jedna prilika na obje strane i ostalo je 1:1. Zanimljivo, od prve minute za Šveđane je igrao Armin Gigović, kojeg je Zvjezdan Misimović pokušao nagovoriti da igra za BiH, ali skoro da je bio neprimjetan na terenu.

Ranije je završena jedna utakmica naše grupe, a remizirali su Luksemburg i Irska.

BiH – Švedska 1:1

Stadion: Trening centar NSBiH (Zenica). Sudija: Rob Harvey (Irska). Žuti kartoni: Mašić, Milojević, Savić I., Begić, Grgić (BiH), Prica, Holm, Brolin, Gustaffson (Švedska).

BiH: Ćetković, Dedić, Milojević, Barišić, Nikić, Begić, Savić I (od 66′ Grgić)., Kulašin (od 66′ M. Savić), Bašić, Drljo, Mašić (od 81′ Zubanović).

ŠVEDSKA: Brolin, Holm, Tolinsson, Vagić, Kahl, Gustafsson (od 75′ Sher), Hussein, Gigović (od 69′ Collander), Nygren (od 75′ Walemark), Prica (od 60′ Sarr), Elanga.