Mišić i Smajlagić u Modriči “potopili” dobojsku Slogu

FK Tuzla City je u 10. kolu Premijer lige BiH slavio veliku pobjedu u Modriči protiv dobojske Sloge rezultatom 3:0 (1:0).

Plavi su do prednosti došli već u 1. minuti utakmice kada je Petar Mišić glavom poslao loptu u mrežu nakon asistencije Damira Mehidića. To je bio rezultat poluvremena.

U nastavku utakmice dva udarca u okvir gola i dva pogotka. Prvo je u 59. minuti za 2:0 pogodio Semir Smajlagić nakon centaršuta Gavrića.

Konačan rezultat utakmice došao je u 73. minuti utakmice, a tada je Mišić postigao drugi pogodak na današnjoj utakmici. U brzoj kontri nije dopustio da ga odbrana Sloge zaustavi i rutinski je pogodio desnu stranu gola domaćeg golmana.

Samo dvije minute kasnije pokušao je Stevanović na drugoj strani, ali je promašio stopostotnu priliku.

Do kraja utakmice za Slogu je šansu imao i Popara, ali je Nevres Fejzić spasio svoj tim bravuroznom paradom i sačuvao mrežu netaknutom u ovom susretu.

Ovom pobjedom Tuzla City je izbio na čelo prvenstvene tabrlice sa 16 bodova, koliko ima i drugoplasirani Željezničar, ali sa slabijom gol-razlikom. Uz to, Tuzlaci imaju dvije manje odigrane utakmice (Igman i Zrinjski). (tl)