Miralem Pjanić na korak od članstva u posebnom “klubu”

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2022. godine započela je gostujućim remijem kod Finske (2:2).

Svi golovi na susretu koji se igrao u Helsinkiju pali su u drugom poluvremenu, a Zmajeve je u vodstvo doveo Miralem Pjanić. Najbolji veznjak naše selekcije u 55. minuti je promašio penal, no na sreću odbijenu loptu nakon odbrane finskog golmana uspio je pospremiti u mrežu protivnika.

Za fudbalera Barcelone ovo je bio 15. pogodak u dresu našeg “A” tima.

Nakon utakmice sa Finskom Pjanić je na pragu velikog jubileja. Naime, sljedeći put kada u dresu Bosne i Hercegovine istrči na teren to će biti njegov jubilarni 100. nastup za nacionalni tim naše zemlje.

Izvjesno je da će se Mire u narednim danima postati tek drugi član “kluba 100”, u kojem se već neko vrijeme nalazi kapiten naše reprezentacije Edin Džeko. Pitanje je samo da li će naš najbolji veznjak jubilej proslaviti protiv Kostarike ili protiv Francuske. (Faktor)