Messi i Fernandez slomili žilavi Meksiko: Argentina stigla do prijeko potrebna tri boda!

Argentina je u drugom kolu Svjetskog prvenstva uspjela da teškom mukom savlada Meksiko sa 2:0, te tako zadrži i poveća svoje šanse za plasman u nokaut fazu.

Heroj Gauchosa bio je veliki Lionel Messi, koji je u 64. minuti postigao prvi gol na meču i probio žilave Meksikance, a pobjedu Argentine u finišu ovjerava Enzo Fernancez.

Sada je Argentina poravnata sa Saudijskom Arabijom na tabeli, pošto oba tima imaju po tri boda, a prva je Poljska s četiri. Meksiko se nalazi na začelju sa samo jednim bodom.

U posljednjem kolu Argentina igra protiv Poljske, a Saudijska Arabija protiv Meksika. Tada će pasti odluka o putnicima u osminu finala.

Kontrolisala je meč Argentina na početku, Meksiko se brzo probudio, ali većih uzbuđenja nismo vidjeli sve do samog finiša prvog poluvremena.

U 45. minuti je Vega odlično šutirao iz slobodnjaka, ali je Emiliano Martinez lijepom paradom to odbranio.

U nastavku je Scaloni povukao nekoliko poteza i napravio promjene, a ispostavilo se da je to urodilo plodom i razdrmalo ekipu. U 64. minuti su Meksikanci ostavili nešto više prostora za Lionela Messija, a on s dvadesetak metara prizemnim udarcem matira Guillerma Ochou za 1:0.

Tačku na utakmicu u 87. minuti stavlja Enzo Fernandez. Igrač Benfice je postigao divan gol za 2:0, pošto je iskosa s lijeve strane pogodio dalji ugao. Asistirao mu je Messi.

Taj rezultat se ispostavio i konačnim i tako se Argentina, nakon šokantnog poraza od Saudijske Arabije, vratila u igru za plasman u nokaut fazu. (SCsport)