Manchester City deklasirao Real i u finalu igra s Džekinim Interom!

U ovogodišnjem finalu Lige prvaka u Istanbulu, 10. juna, igrat će Manchester City i Inter našeg Edina Džeke.

Inter je sinoć pobijedio Milan 1:0 (ukupno 3:0), dok je Manchester City večeras deklasirao Real u uzvratnoj utakmici polufinala rezultatom 4:0 (prvi susret 1:1).

Dugo Real Madrid nije nadigran kao večeras na Etihadu. Manchester City je potpuno nadigrao i unišitio Kraljevski tim.

Tako su Građani s ukupnih 5:1 pobijedili u polufinalu i plasirali se u veliko finale Lige prvaka.

Tamo ih čeka okršaj s Interom za najprestižniji trofej u klupskom fudbalu, a poseban će to meč biti za Edina Džeku, koji će igrati protiv bivšeg kluba.

O nemoći Reala večeras najbolje govori činjenica da je u prvom poluvremenu imao samo tri napada!

Silovito je City ušao u meč i od početka je pravio ogroman pritisak na Real, a u 7. minuti šut Rodrija odlazi pored stative.

Prethodno je Haaland bio i zaobišao Courtoisa, ali nije imao prostora da gurne loptu u mrežu.

U 13. minuti je Haaland šutirao glavom, a Courtois brani, da bi potom s gol-crte loptu izbio Alaba.

(Screenshot)

U 21. minuti vidjeli smo čarobnu odbranu Courtoisa nakon novog udarca glavom Haalanda.

Dugo je gol “visio u zraku”, a došao je u 23. minuti. De Bruyne je magično provukao loptu do Bernarda Silve, a on pogađa za 1:0.

Prvu priliku za Real vidjeli smo nakon više od pola sata. Tačnije, nije to ni bila izigrana akcija i prilika, već je Kroos raspalio po lopti s 30 metara i pogodio prečku!

U narednom napadu City stiže do 2:0, a opet je pogodio Bernardo Silva. Lopta mu se odbila nakon udarca Gundogana, Courtois je bio van linije, a Portugalac loptu šalje pored Militaa u mrežu za veliko vodstvo svog tima.

Real se u meč mogao vratiti na otvaranju drugog dijela. Alaba je sjajno šutirao iz slobodnog udarca, no Ederson je ipak uspio zaustaviti loptu.

U 73. minuti je Courtois još jednom zaustavio Haalanda u kolosalnoj prilici i nastavio ga izluđivati, ali je kapitulirao četiri minute poslije.

De Bruyne je ubacio, lopta pogađa Militaoa i vara Courtoisa za 3:0!

U finišu meča Guardiola na teren šalje Alvareza umjesto Haalanda, a Argentinac iz prvog kontakta s loptom postiže gol i postavlja konačnih 4:0.

Finale između Manchester Cityja i Intera igra se 10. juna u Istanbulu, od 21 sat.

Liga prvaka, polufinale:

Manchester City – Real Madrid 4:0 (Bernardo Silva 23’, 37’, Militao 77'ag, Alvarez 90+1’) ukupno 5:1

Man. City: Ederson, Walker, Ruben Dias, Stones, Akanji, Gundogan, Rodri, Grealish, De Bruyne, Bernardo Silva, Haaland.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Eder Militao, Alaba, Valverde, Kroos, Modrić, Camavinga, Vinicius Jr., Rodrygo i Benzema. (SC – TL)