Liverpool s dva gola prednosti odlazi na revanš Villarrealu

Liverpool nije dozvolio Villarrealu da kreira novo iznenađenje u Ligi prvaka.

Redsi su večeras na svom Anfieldu slavili sa glatkih 2:0 u prvom meču polufinala LP i mirno dočekuju revanš u Španiji.

Gosti su se odbranili u prvom poluvremenu (0:0), imali su i sreće kada je Thiago Alcantara pogodio stativu, ali upravo ih je sreća izdala u drugom dijelu susreta.

Prvi gol villarreal prima u 53. minuti na bizaran način. Jordan Henderson je centrirao, lopta okrznula Estupinana, malo ju je zakačio i vratar Rulli, ali na koncu je završila u mrežu španskog tima.

Svega dvije minute kasnije prednost Liverpoola je udvostručena. Bila je to sjajna akcija, a izvrsnu asistenciju Mohameda Salaha iskoristio je Sadio Mane i poentirao za 2:0.

To će se ispostaviti i kao konačan rezultat, koji predstavlja veliki korak izabranika Jurgena Kloppa prema plasmanu u veliko finale.