Liga šampiona: Barcelona napunila mrežu Antwerpa, golman Lazia zabio golčinu!

Večeras od 21:00 odigrano je šest utakmica prvog kola Lige prvaka u fudbalu u grupama E, F, G i H.

Nakon što su Milan i Newcastle remizirali bez golova, a RB Leipzig u gostima savladao Young Boys rezultatom 3:1, odigrano je i preostalih šest od osam utakmica koje su bile na rasporedu večeras.

U okviru grupe E odigrane su utakmice Feyenord – Celtic i Lazio – Atletico Madrid. U centru naše pažnje je svakako bila utakmica iz Rotterdama gdje je nizozemski tim ugostio škotskog prvaka.

Glavni arbitar na ovome susretu bio je najbolji bosanskohercegovački sudija Irfan Peljto, sa pomoćnicima Senadom Ibrišimbegovićem i Davorom Beljom. Imao je Irfan Peljto pune ruke posla a detaljnije o tome pročitajte ovdje.

Feyenord je slavio pobjedu rezultatom 2:0, a strijelci su bili Stengs u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i Jahanbakhsh u 76. minuti.

U utakmici između Lazia i Atletica Madrida viđeno je podjednako mnogo uzbuđenja. Lazio je bio konkretniji tokom cijele utakmice, ali pogotkom Barriosa iz 29. minute ekipa iz Madrida je većim dijelom utakmice imala prednost.

Ipak, u posljednjim trenucima utakmice golman domaće ekipe Provedel je iz posljednjeg kornera na utakmici zabio golčinu glavom i tako donio izjednačenje i jedan bod rimskoj ekipi.

Grupa E

Feyenord 2:0 Celtic (Stengs 45+2’, Jahanbakhsh 76’)

Lazio 1:1 Atletico Madrid (Provedel 90+4’ – Barrios 29’)

U okviru grupe F, nakon što je odigrana utakmica između Milana i Newcastlea, odigrana je i utakmica između Paris Saint-Germana i Borussije Dortmund. Domaći su bili pod velikim pritiskom zbog lošeg početka sezone u prvenstvu.

Ali večeras su pokazali da su ipak jači od njemačke ekipe i slavili su pobjedu rezultatom 2:0. Golove su postigli Mbappe iz penala u 49. minuti, te bivši igrač Borussije, a sada prvotimac pariškog kluba Hakimi u 58. minuti.

Grupa F

Paris Saint-German 2:0 Borussia Dortmund (Mbappe 49’, Hakimi 58’)

U grupi G je također odigrana jedna utakmica, nakon što su Young Boys i RB Leipzig svoj susret odigrali ranije. Manchester City je ugostio Crvenu zvezdu.

Iako je dominirao većim dijelom prvog poluvremena, gosti iz Beograda su bili ti koji su došli u vodstvo u sudijskoj nadoknadi pogotkom Bukarija. Bio je to šok za domaće, ali već od početka drugog poluvremena bilo je jasno da Crvena zvezda neće moći dugo čuvati vodstvo.

Već u 47. minuti Alvarez poravnava rezultat, a isti igrač u 60. minuti donosi preokret Građanima svojim drugim pogotkom. U 73. minuti Rodri potvrđuje dominaciju domaće ekipe novim i posljednjim pogotkom na utakmici.

Grupa G

Manchester City 3:1 Crvena zvezda (Alvarez 47’, 60’, Rodri 73’ – Bukari 45+2’)

U grupi H odigrane su dvije utakmice na kojima je postignuto najviše pogodaka večeras. Porto je ubilježio sigurnu pobjedu nad Shaktarom rezultatom 3:1.

Strijelci za portugalsku ekipi bili su Galeno u osmoj i 15. minuti, te Taremi u 29. Za ukrajinski klub pogodio je Kelsy u 13. minuti.

U drugoj utakmici ove grupe Barcelona je opravdala ulogu favorita i na svome terenu je deklasirala belgijski Antwerp rezultatom 5:0. Strijelci za Barcelonu su bili Joao Felix u 11. i 66. minuti, Lewandowski u 19. minuti, Gavi u 54. minuti, a Bataille iz gostujuće ekipe je postigao autogol u 22. minuti.

Grupa H

Shaktar 1:3 Porto (Kelsy 13’ – Galeno 8’, 15’, Taremi 29’)

Barcelona 5:0 Antwerp (Joao Felix 11’, 66’, Lewandowski 19’, Bataille (ag) 22’, Gavi 54’)