Liga rukometaša: Vogošća PH neprelazna prepreka za tuzlanske “solare”

U susretu 24. kola Premijer lige BiH za rukometaše, dana je u Vogošći ekipa Vogošća Poljine Hills pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 31:28 (15:11).

Poslije dosta izjednačene igre u prvom poluvremenu, domaći su serijom 5-1 stekli prednost i na polugvrijeme otišli s prednošću od četiri gola.

Ta se razlika održavala skoro do samog kraja, s tim što su gosti povremeno uspijevali smanjiti prednost domaćina na dva gola, ali ne i da dođu do izjednačenja.

Veliki broj golova domaći su postigli s distance, a dojam je da odbrana Tuzlaka nije djelovala najbolje.

U 28. minuti Vogošćani su stekli najveću prednost (31:25), što je bio kraj nada da će se nastaviti uspješna serija “solara”.

Poslije šest susreta u kojima su ostvarili pet pobjeda i remi, igrači trenera Davora Kadića doživjeli su poraz, ali su ostali na 5. poziciji na tabeli sa 30 bodova, dok se Vogošća PH priomakla na jedan bod (29).

Prvo ime utakmice je domaći igrač Adis Hrbat sa 9 golova, dok su u Slobodi najefikasniji bili Adnan Tufekčić sa 7golova, 6 je postigli Alen Ovčina, a 5 Damir Halilković. (mp, tl)