Liga rukometaša: “Solari” se iz “grada piramida” vraćaju s tri boda

U susretu 21. kola Premijer lige BiH, večeras je u Visokom tuzlanska Sloboda pobijedila ekipu Bosna Vispak rezultatom 22:20 (10:11).

“Crveno-crnih” su u zadnjih pet prvenstvenih kola ostvarili četiri pobjede i remi, a računajući i Kup BiH i pobjedu protiv sarajevske Bosne, šest utakmica su bez poraza.

Nakon dosta izjednačene igre u prvom poluvremenu, koje je završeno golom prednosti za domaće, Tuzlaci su krenuli silovito, preokrenuli su na 14:18 u 45. minuti, ali su dopustili Visočanima da serijom 4-0 izjednače 18:18.

U dramatičnoj završnici igrači trenera Davora Kadića pokazali su da su bolji  protivnik, poveli su 19:22 u 59. minuti i time je stvar bila riješena, a “bosnaši” su samo uspjeli ublažiti poraz koji ih je zadržao na 14. mjestu sa samo 8 bodova.

Obje ekipe su izvele po šest “sedmeraca” od kojih domaći nisu iskoristili samo jedan, a gosti čak tri!

Sloboda je sada privremeno na 4. mjestu sa 28 bodova, s velikim izgledima da se nađe među ekipama koje će igrati u nekom od evropskih takmičenja.

Junak utakmice svakako je golman Slobode Dražen Stojanović sa 13 odbrana, koliko, doduše, ima i domaći vratar Enes Sirćo.

Za Bosnu su najčešće pogađali Almir Osmanhodžić 7 puta, dok su Nikola Bečejac i Adnan Jamaković postigli po 4 gola.

Strijelci za pobjednički sastav: Edin Klis 8, Alen Ovčina 5, Adnan Tufekčić 3, Emir Suhonjić i Anes Bečić po 2 gola, dok su po jedan zabili Damir Halilković i Spasoje Pekić. (mp, tl)