Liga rukometaša: Sloboda u Goraždu poražena, i dalje bez pobjede u gostima

U susretu 17. kola Premijer lige za rukometaše, večeras je u Goraždu domaća ekipa pobijedila tuzlansku Slobodu reultatom 26:24 (14:11).

Utakmica je bila dosta borbena, s tim što su domaći rukometaši u prvom poluvremenu stalno bili u vodstvu da bi golom sa “sedmerca” u zadnjoj sekundi poluvrijeme riješili u svoju korist – 14:11.

Tuzlanski rukometašpi u nastavku su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist pa su u 55. minuti vodili 22:23.

Goraždani su s dva gola, od kojih jedan sa 7 metara, preokrenuli rezultat na 24:23. Izjednačio je Suhonjić, a dva minuta prije kraja gosti nisu iskoristili “zicer”, pruživši domaćinu priliku koju su iskoristili i s dva gola došli su do zlata vrijednih bodova, nanijevši Slobodi deveti poraz.

Treba reći da su Tuzlaci ovu istu ekipu u Mejdanu pobijedili sa 16 golova razlike (37:21).

Post festum: “crveno-crni” i dalje nemaju pobjedu u gostima, tako da što se prvenstva tiče sve više gube šanse da se primaknu vrhu tabele.

Za ekipu Goražda najviše golova postigli su Damir Delić 8 i Emsad Pušilo 7.

U ekipi Slobode Emir Suhonjić je postigao 5, a Harun Đulić i Arnad Hamzić po 4 gola.(tl)