Liga rukometaša: Sloboda mogla do pobjede protiv Maglaja, a na kraju doživjela četvrti poraz! (Foto)

U susretu 11. kola Premijer lige za rukometaše, večeras je u Maglaju domaća istoimena ekipa pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 28:26 (14:11).

Prije početka utakmice minutom šutnje odana je počast Lejli Hairlahović, nekadašnjoj rukometašici i bivšoj generalnoj sekretarki Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine.

Domaća ekipa bolje je riješila prvo poluvrijeme, dobivši ga rezultatom 14:11. Poveli su 4:1, Tuzlaci su u 8. minuti izjednačili na 4:4, a potom se do 7:7 igralo gol za gol.

Odbrana hostiju popustila je, Maglajlije su povele 10:7, a “crveno_crni” pet minuta nisu postigli pogodak, te su domaći stekli u 24. minuti najveću prednost – 13:8.

Igrači iz Tuzle uspjeli su do kraja poluvremena smanjiti na tri gola zaostatka.

U nastavku je Sloboda serijom 0-3 izjednačila na 14:14, i od tada gotovo do kraja igralo se gol za gol, mada je Maglaj u 40. minuti imao ponovo malu prednost (18:16).

Igrači trenera Davora Kadića, zahvaljujući čvrstoj odbrani, dvije minute kasnije došli do egala – 18:18.

Maglaj je ipak stalno bio u prednosti od jednog do dva gola, gosti su loše odigrali i nekoliko kontri, pa se u finiš susreta ušlo s minimalnim vodstvom domaćina.

U 56. minuti Suhonjić je poravnao na 23:23, potom su domaći poveli 24:23, a Sloboda je s “penala” izjednačila 24:24 (Ovčina u 57.), da bi u narednom napadu Klis doveo Tuzlake u vodstvo 24:25 u 58. minuti.

I kada je izgledalo da se gostima smiješi pobjeda, uslijedilo je par nerezonskih i brzopletih šuteva, što su gosti iz kontri kažnjavali, lako postižući golove (Ćosić i Mehinagić) i na kraju se dogodio četvrti poraz – 28:26.

Maglaj su do četvrte ovosezonske pobjede u prvenstvu predvodili Edo Mehinagić sa osam, Haso Ćosić sa sedam, te Amar Hasić sa pet postignutih pogodaka.

U ekipi Slobode Alen Ovčina postigao je osam pogodaka, Edin Klis sedam, dok je Anes Bečić postigao pet pogodaka.

Trener Kadić bi nekim iskusnim igračima trebao malo natrljati nos, jer u trenucima kada treba da radi mozak, djelovali su prekomotno, šutirajući onda kada je trebalo “krasti” vrijeme i osmisliti napad za pogodak.

Sloboda je doživjela drugi uzastopni poraz, ostala je na 12 bodova, dok je Maglaj bodovni saldo povećao na 10.

Ekipa Slobode već u srijedu putuje u Istočno Sarajevo gdje ih očekuje zaostala utakmica sedmog kola protiv ekipe Slavije, dok su u subotu domaćini ekipi Leotara. (tl – Foto: FB RK Maglaj)