Liga rukometaša: Konjuh i Sloboda remizirali, Tuzlaci nisu iskoristili tri gola prednosti (Foto)

U susretu 18. kola Premijer lige za rukometaše, večeras su u Živinicama ekipe Konjuha i Slobode remizirali rezultatom 25:25 (12:10).

Poslije velikog broja izjednačenja, na poluvremenu su domaći imali prednost od 12:10.

Na početku drugog dijela Sloboda je serijom pogodaka preokrenula rezultat na 14:15, u 46. minuti imala je dva gola viška – 19:21.

Dobra igra, prije svega u odbrani, donijela je Tuzlacima i prvi put vodstvo s tri gola prednosti 20:23, da bi tri minute kasnije Suhonjić “bombom” sa devet metara zadržao takvo odstojanje – 21:24.

No, kada se očekivalo da će rutinski susret privesti kraju, pokazali su kako se od gotovine pravi veresija. Dva loša napada pružila su priliku domaćim da se primaknu na samo gol razlike (23:24 u 54. minuti).

Tada vrlo bitan “sedmerac” brani Čajić i ne dozvoljava igračima Konjuha da dođu u “egal”, ali ponovo u napadu “prodaju” loptu i Konjuh je u 49. minuti izjednačio (24:24), da bi u posljednjoj minuti poveo 25:24 golom sa 7 metara.

Uz to, golman Stojanović je isključen zbog faula u kontri nad Sulejmanom Pejkušićem, pa je do kraja branio Čajić i zaustavio je jedan udarac “konjuhovaca”.

Ponovo je Suhonjić sjajnim pogotkom izjednačio na 25:25, a nakon što domaći nisu iskoristi posljednji napad, Sloboda je došla u priliku da pobijedi, ali je šut iz velike daljine završio u rukama domaćeg golmana.

Strijelce pogledajte u protokolu…
Sloboda je zasluženo došla do boda, mogla je slaviti pobjedu, ali i ovako je zaustavila dugu seriju pobjeda Konjuha.

Konjuh je ostao na 6. mjestu sa 23 boda, dok je Sloboda mjesto niže s 22 boda. (mp – Foto: Screenshot i E.O.)